Alpine CDE-193BT - autorádia s bluetooth

Poštovné zdarma

Naše cena:
4 990 Kč
Dostupnost:
není skladem

obvykle 1 den

Jak vybrat autorádio?

Koupit: ks


Základní parametry Alpine CDE-193BT

výkon (max): 4 x 50 W
velikost: 1 din
přehrává média: CD
podporuje formáty: MP3, WMA, AAC
USB: ano, přední vstup

RCA vstupy/výstupy Alpine CDE-193BT

počet RCA výstupů: 3 páry (2 V)
počet RCA vstupů: 0 páry

Podsvětlení Alpine CDE-193BT

displej: multicolor
tlačítka: multicolor

Ostatní specifikace Alpine CDE-193BT

vstup pro dálkové ovládání z volantu: ano
odnímatelný panel: ano

Alpine CDE-193BT: Autorádio s CD, USB, AUX-in a pokročilým Bluetooth rozhraním, variabilním podsvícením displeje a tlačítek, 3 páry RCA výstupů, 3-pásmovou aktivní vyhybkou a podporou bezstrátového kompresního formátu FLAC.

 • Přehrává FLAC formát - FLAC (Free Lossless Audio Codec) je otevřený, zvukový, bezztrátový kodek. Používá lineární predikci pro konverzi zvukových vzorků do série malých čísel (tzv. reziduálů). FLAC dosahuje o něco horšího kompresního poměru než jiné zvukové kodeky jako WavPack nebo TAK, zato jeho dekódování je výpočetně méně náročné, umožňuje streamování a je šířeji podporován.
 • Protože FLAC umožňuje bezztrátové uložení zvukové informace, nachází uplatnění především v archivaci zvukových záznamů, neboť při něm nedojde k degradaci kvality. Tím pádem je zvuk v tomto formátu kvalitnějším než u rozšířeného formátu MP3.
 • USB vstup - USB port se používá na připojení USB Flash disku nebo připojení chytrého telefonu. Na USB disk je možno zaznamenat hudbu ve formátu MP3 / WMA / AAC či FLAC, dle modelu autorádia.
 • AUX vstup - ANO (čelní vstup) - AUX vstup neboli vstup na 3,5 JACK konektor, který dnes má většina chytrých mobilních telefonů nebo přenosných digitálních přehrávačů. AUX vstup nejčastěji bývá přímo na čelním panelu autorádia.
 • Integrované Bluetooth - Bluetooth je komunikační technologie sloužící k bezdrátovému propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními. K autorádiu se zabudovaným Bluetooth můžeme připojit hlavně mobilní telefon nebo náhlavní souprava. Vyspělejší autorádia umí přes Bluetooth hudbu i bezdrátově streamovat (přehrávat) -> funkce A2DP.
 • Možnost Audio Streaming přes Bluetooth (A2DP) - A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) je profil Bluetooth, který umožňuje bezdrátový přenos stereo zvuku ze zdroje A2DP (typicky mobilního telefonu nebo počítače) k A2DP přijímači (set sluchátek Bluetooth nebo autorádiu). Tato zařízení obvykle také podporují profil AVRCP. Mylná představa je, že podpora A2DP je k dispozici na všech 2.0 Bluetooth zařízeních a že A2DP je k dispozici pouze na 2.0 Bluetooth zařízení. Podpora A2DP může existovat i ve starších verzích Bluetooth.
 • Možnost načtení telefonního seznamu -Funkce automatického načtení telefonního seznamu do autorádia po nasednutí do vozidla při zapnutí hlavní jednotky (autorádia). Načtení samotného telefonního seznamu může trvat i několik desítek sekund dle počtu kontaktů v mobilním telefonu.
 • Externí mikrofon součástí balení - Externí mikrofon se zapojuje ze zadní strany autorádia do konektoru označeného "MIC". Externí mikrofon pro ideální kvalitu přenosu zvuku při telefonním hovoru doporučujeme umístit na levý A sloupek v místě, kde na sebe navazuje A sloupek a stropnice. Velmi dobrá pozice k umístění mikrofonu je také u zpětného zrcátka.
 • Počet RCA výstupů - 3, RCA výstupy, lidově řečeno ''cinche'', se využívají k připojení externího zesilovače nebo aktivního subwooferu. Autorádia jsou zpravidla vybavena 1 až 3 páry RCA výstupů. Využívá se FRONT (přední), REAR (zadní) a SUB (subwoofer).
 • Záleží také, kolika voltovými výstupy je autorádio vybaveno. 2V výstupy mají základnější modely autorádií, 4V a více pak vyšší řady. Čím vyšší udaná hodnota, tím jsou kladeny menší výkonové nároky na externí zesilovač a roste kvalita zvuku.
 • Příklad:
  Pokud připojíme do systému autorádio s 2-voltovými výstupy tak bude audio sestava přes zesilovač hrát slyšitelně méně výkonněji než autorádia s 4-voltovými nebo více-voltovými výstupy.
 • Výstupní úroveň na RCA výstupech - 2 V - Důležitý parametr pokud budete instalovat externí zesilovač. Pokud pořizujete autorádio se základní hodnotou čili 2V výstupy, pak budou kladeny větší nároky na výkon zesilovače. S rostoucí hodnotou, např. 4V nebo 5V pak výrazným způsobem roste výkon externího zesilovače, laicky řečeno.
  Autorádio se silnými výstupy má tedy výhodu, že tolik výkon netaháte přes zesilovač a tím pádem docílíte lepšího zvuku, jelikož externí zesilovače při vyšším zatížení ztrácí kontrolu a začínají pri velkém výkonu zkreslovat zvuk.
 • Ovládání Apple iPod samotným autorádiem - Po připojení Apple iPod zařízení lze autorádiem ovládat hudbu v iPodu, není třeba tedy do ruky už brát iPod, iPhone či iPad. Vše co se týká přehrávání hudby už řídíte samotným autorádiem, pohodlně.
 • Ekvalizér / DSP procesor - Základní nebo parametrický ekvalizér Vám umožní jemnějšími kroky nastavit zvuk.
 • Pomocí DSP procesoru si můžete nastavovat časovou korekci, zapojit reproduktory aktivně (aktiv) čili bez výhybky a pomocí DSP procesoru můžete zvuk doladit do dokonalosti resp. co Vám aktivní zapojené komponenty dovolí.
 • Možnost přímého ovládání subwooferu - Nastavení subwooferu, kdy si můžete přidávat nebo ubírat dB úroveň tzn. ubrat nebo přidat basů podle nahrávky. Některá autorádia umožnují subwoofer i úplně vypnout, tlačítkem v menu autorádia.
 • Možnost přikoupit bezdrátové dálkové ovládání:RUE-4202
 • Vstup na adaptér ovládání tlačítek na volantu - Autorádia vybavená kabelovým vstupem pro adaptér pro ovládání tlačítek na volantu. Při použití adaptéru lze i s novým aftermarket autorádiem používat nadále tlačítka na volantu jako s originálním autorádiem.
 • Plastový obal na čelní panel součástí balení
 • Rozměry těla autorádia: 178 x 50 x 161,5 mm
 • hlasové ovládání