Focal 3.5WM - středové autoreproduktory

Poštovné zdarma

Naše cena:
7 990 Kč
Dostupnost:
není skladem

obvykle 1 den

Jak vybrat reproduktory do auta?

Koupit: ks


Základní parametry Focal 3.5WM

impedance: 4 Ω
citlivost: 88 dB

Výkon Focal 3.5WM

výkon rms: 50 W
výkon max: 100 W

Velikost Focal 3.5WM

středový reproduktor: 89 mm

Montážní hloubka Focal 3.5WM

středový reproduktor: 31 mm

Ostatní specifikace Focal 3.5WM

Středový reproduktor Focal 3.5WM

 • Typ reproduktorů - středový
 • RMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů!
 • Špičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů!
 • Citlivost (SPL 2,83V/1m) - Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.
 • Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.
 • Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
 • Impedance - Impedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.
 • Příklad:
  2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
 • Průměr středového reproduktoru - průměr kulatého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů vyčnívají ještě navíc úchyty.
 • Montážní hloubka středového reproduktoru - Montážní hloubka středového reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru.