Focal EC 165 K - 165 mm koaxiální autoreproduktory

Poštovné zdarma

Naše cena:
9 490 Kč
Dostupnost:
není skladem

obvykle 1 den

Jak vybrat reproduktory do auta?

Koupit: pár


Základní parametry Focal EC 165 K

impedance: 4 Ω
citlivost: 90 dB
kmitočtový rozsah: 110 - 22000 Hz

Výkon Focal EC 165 K

výkon rms: 60 W
výkon max: 120 W

Velikost Focal EC 165 K

výškový reproduktor: 20 mm
středový reproduktor: 165 mm

Materiál membrány Focal EC 165 K

středobasový reproduktor: Polykevlar

Výhybka Focal EC 165 K

typ: ořezávací kondenzátory

Ostatní specifikace Focal EC 165 K

krycí mřížky: v ceně

Reproduktory Focal EC 165 K

 • Typ reproduktorů - Koaxiální reproduktory:
  Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.
 • RMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů!
  Špičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů!
 • Citlivost (SPL 2,83V/1m) - Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.
  Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.
 • Impedance - Impedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.
  Příklad:
  2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.